aluminum forgings for high-spe
automotive aluminum forgings

производ

ОПРЕМА НА ПРОФЕСИОНАЛНА АЛУМИНИУМСКА ФАЛИГИРАЕ

повеќе >>

за нас

За описот на фабриката

about

што правиме

Коуншан Ченшун алуминиумски фалсификување копродукции, ООД, основана во 2000 година, има сопственост на три компании, имено, Куншан Ченшун алуминиум, Куншан Ченшун алуминиумски фалсификување., LTD., И Куншан Ченшун авто алуминиумски делови копродукции, LTD. излезна вредност од 200 милиони јуани. Е збир на алуминиумски истиснувања, обработка на алуминиумски легури, развој на автомобилски делови за алуминиумски легури како едно од интегрираните претпријатија.

повеќе >>
научи повеќе

Наши билтени, најнови информации за нашите производи, новости и специјални понуди.

Кликнете за прирачник
 • DESIGN TEAM<br>

  ДИЗАЈН ТИМ

  Имаме силен тим за дизајн и истражување,


  може да ви обезбеди удобен


  едношалтерски дизајн на


  услуга за производи.

 • PERFECT SYSTEM

  СОВРШЕН СИСТЕМ

  Имаме силна и целосна


  пост-продажен систем, така што


  производство и продажба се


  без грижи.

 • QUALITY ASSURANCE

  ОБЕЗБЕДУВАЕ НА КВАЛИТЕТ

  Имаме совршена опрема за тестирање


  и професионалци за тестирање за да се обезбеди


  секое парче од вашите производи се


  квалификувани производи.

КАПАЦИТЕТ

Континуирано скокање на претпријатието за фалсификување на алуминиумски легури

Вести

ОПРЕМА НА ПРОФЕСИОНАЛНА АЛУМИНИУМСКА ФАЛИГИРАЕ

Како да се позиционира и анализира пазарот за алуминиумско ковање

Алуминиумското ковање е широко користено во секојдневните ...

Како да се позиционира и анализира пазарот за алуминиумско ковање

Алуминиумското ковање е широко користено во секојдневните ...
повеќе >>

Дали процесот на истиснување на алуминиум може да се реформира

Алуминиумското истиснување е машина што топи стипса ...
повеќе >>

Дали безбедноста на целото алуминиумско тело е загарантирана како да се поправи

Употребата на алуминиум во автомобилите покажува инк ...
повеќе >>