За нас

⁣⁣⁣⁣ 

Копродукција на алуминиум Куншан Ченшун, ДОО

За нас

Коуншан Quanshun алуминиумски фалсификување копродукции, ООД, основана во 2000 година, има во сопственост на три компании, имено, Kunshan Quanshun алуминиум, Kunshan Quanshun алуминиум фалсификување соработка., LTD., И Kunshan Quanshun Auto делови од алуминиум копродукции, LTD., Со годишен излезна вредност од 200 милиони јуани. Е збир на алуминиумски истиснувања, обработка на алуминиумски легури, развој на автомобилски делови за алуминиумски легури како едно од интегрираните претпријатија. Компанијата зафаќа површина од 150 му, со 100.000 квадратни метри работилница, 150 вработени и годишна продажба од 200 милиони јуани.

Компанијата има силна техничка сила, со висок квалитет на управување, технологија, инспекција, тим за производство, според барањата за изведба на клиентите во различни индустрии за да обезбедат производи, развој на разни брендови, разновидност на технологија за обработка на високо- квалитетни делови од алуминиумски легури. Широко се користи во автомобилски, мотоцикл, електрична енергија, брза железница, воена индустрија, машина за врти и други индустрии.

Компанијата има комплетен и ефикасен систем за обезбедување квалитет и сигурна технологија на производство и обработка, со 1650 тони, 800 тони прес-екструзија, може да произведе различни спецификации на лента од легури на алуминиум, ред, профил; Со 1600 тони, 1000 тони, 630 тони, 400 тони, 300 тони од 10 комплети, како што се печатот за триење, може да се произведат алуминиумски кованици од 5 mm mm 800 mm Ø;; Напредна рамка за умирање, термичка обработка, гаснење, стареење, мариноване на површински материјал и ЦПУ ЦНЦ центар и друга опрема можат да ги задоволат потребите за развој на мувла на клиентот и завршна обработка на производот. Заштедете ги трошоците за производство и транспорт во најголема мера за да се задоволи побарувачката на клиентите.

Quanshun го помина и строго го имплементираше системот за квалитет ISO9001: 2000 и се придржува кон политиката за квалитет на „квалитетно-ориентиран, кредитоспособен, врвен и континуиран подобрување“. Постојано им обезбедува на клиентите производи и висококвалитетни услуги што ги исполнуваат нивните барања, со што се стекнува со признание и доверба кај клиентите. Големите и средни домашни претпријатија како што се Giant, Oricombamag, Luo Group, Ningbo Top Group, Hetian Industrial, Zero MotoCYcl, Ensto воспоставија долгорочни и стабилни односи на соработка со нас. Меѓународните пазари исто така рапидно се шират. Производите добро се продаваат во Европа и Америка, југоисточна Азија.

Искрено ги поздравуваме клиентите од дома и странство да ги посетуваат и да преговараат за деловните активности и да работиме заедно за подобра иднина.

Наша предност

ОПРЕМА НА ПРОФЕСИОНАЛНА АЛУМИНИУМСКА ФАЛИГИРАЕ

about01

ДИЗАЈН ТИМ

Имаме силен тим за истражување и развој, можеме да ви обезбедиме удобен-стоп дизајн на услугата за производи.

about02

СОВРШЕН СИСТЕМ

Имаме силен и комплетен систем по продажба, така што производството и продажбата не се грижат.

about03

ОБЕЗБЕДУВАЕ НА КВАЛИТЕТ

Имаме совршена опрема за тестирање и професионалци за тестирање за да осигуриме дека секое парче од вашите производи се квалификувани производи.

Центар за истражување и развој

about04

Контактирајте не за повеќе информации